Kontakt

Nástrojáreň

T +421 43 5809 243
+421 43 5809 508
nastrojaren@sez.biz    

 

predajna siet

Nástrojáreň

Profil výroby

Spoločnosť SEZ DK ponúka komplexné služby vo  vývoji a výrobe:

 1. vstrekovacích foriem pre presné technické výlisky z termoplastu, gumy a termosetu

Komplexné  služby predstavujú úplný proces vývoja a výroby od poradenstva a konzultácie so zákazníkom, cez návrh a konštrukciu, výrobu, zostavenie, otestovanie a odovzdanie produktu zákazníkovi až po záručný a pozáručný servis.

 
 
 1. Najväčší objem našej produkcie tvorí výroba foriem pre lisovanie termoplastov a gumy. Formy sa vyznačujú vysokými nárokmi na presnosť a riešením od formovania aj zložitých výliskov. Výroba foriem zahŕňa aj bezodpadové riešenia s teplými rozvodmi od firiem HASCO, DME, SYNVENTIVE. Súčasťou konštrukčného návrhu je aj simulácia plnenia formy. Všetky formy sú vyrábané s využitím 3D obrábania na NC obrábacích strojoch. Maximálne rozmery vyrábaných foriem sú 600 x 600 mm. Spoločnosť má dlhoročné skúsenosti aj v opravách a v modifikáciách foriem, k čomu využíva aj  účelové technológie ako napr. mikronaváranie.
 2. Ďalší objem našej produkcie tvorí výroba lisovacích nástrojov  po dodaní konštrukcie nástroja zákazníkom. Maximálne rozmery vyrábaných nástrojov sú 450 x 500 mm.
 3. Tretiu dôležitú zložku našej produkcie tvorí výroba presných komponentov pre automatizáciu a robotizáciu výrobných liniek, výroba rôznych prípravkov a meradiel.

 

Zákazníci nástrojárne

Panasonic, Hova, Hydac, MTS, Sony,  Braun, BMW, Peugeot   a ďalší. 

 

Konštrukcia náradia a Import dát

Jednotnosť používanej technológie na 3D dizajn, vývoj produktov, konštrukciu náradia a tvorbu CNC obrábacích programov zabezpečuje rýchlosť a kvalitu výroby nového náradia.

Pri konštrukcii náradia a  pri importe CAD dát využívame  formáty v :

 • Pro/Engineer
 • Catia
 • SolidWorks
 • prípadne formáty pre výmenu dát: napr. IGES, STEP

Pri vývoji vstrekovacích foriem využívame aplikáciu na simuláciu plnenia dutín foriem CAD Mould Fill. Simulácia nám umožní vylúčiť studené spoje, optimalizovať konštrukciu formy, vtokovú sústavu a tým podstatne zredukovať čas vývoja.

 

Výrobné stroje

Okrem vybavenia konvenčnými technológiami pri výrobe náradia používame:

Elektroerozívne rezačky

 • Robofil 2020 (320x220x120 mm)
 • Robofil 290 P (400x250x200 mm)

 

Elektroerozívne hlbičky

 • AGIE Compact III (500x350x500 mm)
 • Roboform 30 (350x250x300 mm)
 • Roboform 20 (300x250x250 mm)
 • EDM FORM 30 (600x400x400 mm)

 

Progresívne trieskové obrábacie technológie

 • Obrábacie centrum Deckel Maho DMU 60T (630x560x560 mm)
 • CNC fréza na grafit FVP4 (400x200x200 mm)
 • CNC fréza INTOS FNG 40 so zrýchlovacími hlavami

 

Kvalita a kontrola

Nástrojáreň má viac ako 50 ročnú históriu vo výrobe foriem a nástrojov pre elektrotechnický priemysel a viac ako 20 ročnú históriu výroby foriem a nástrojov pre externých partnerov v oblasti automobilového a elektrotechnického priemyslu, napr. Panasonic, Foval, Hydac, MTS, Sony,  Braun, BMW, Peugeot.

 

V procese výroby využívame progresívne technologické postupy a celý proces je pod dohľadom oddelenia kontroly a merania. Oddelenie kvality disponuje 3D meracím strojom DEA Global Status a ďalšou konvenčnou meracou technikou.

Novinky

Spoločnosť SEZ DK a.s. oznamuje ukončenie výroby drevených vypínačov a zásuviek typu LXD,LXDA,FLAT.

Viac informácii v letáku PDF...

SEZ DK a.s. inovovala vidlicu a spojovaciu zásuvku IVGN 6353 a ISGN 6353. Inovácia spočíva v implementácii novovyvinutej káblovej...

SEZ DK a.s. inovovala škatule ACIDUR s väčším montážnym priestorom a lamelovými vývodkami